טיולים מאורגנים בארץ

סופשבוע בהר הנגב המזרחי, נקיק העקרבים, נקיק הצפית (כן, כן. ה-צפית....) 28/12/18-29/12/18

סופשבוע בהר הנגב המזרחי, נקיק העקרבים, נקיק הצפית (כן, כן. ה-צפית....)

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeסופשבוע בהר הנגב המזרחי, נקיק העקרבים, נקיק הצפית (כן, כן. ה-צפית....)

יום שישי – ירידה בנקיק המפלים של נחל עקרבים, על דפנו החיצונית של המכתש הקטן (לפני כשנה וחצי נמנע מאתנו בגלל שברחנו משיטפון שהתחיל להתפתח מייד עם הגעתנו למקום.....), הליכה בנחל צין דרך מעיינות צין ועקרבים ויער הינבוט והדקלים, עד תחתית מעלה עקרבים. שבת - ירידה בקניון התחתון של נחל צפית, בקצה הקניון מעבר אל מדרגת המפל התחתון של נחל תמר. הליכה קצרה בקניון תמר וירידה סולם הברזל אל תחתית המפל. סיום בכביש הערבה. שימו לב, אנחנו מתכננים לינה באזור ומבקשים לכן לדעת, כמה אנשים מתכוונים להגיע לטיול, לא יאוחר מ- 28/11/2018. א ...

מידע נוסף
בקעת הירדן, נקיקי תלכיד ופיראן 26/01/19

בקעת הירדן, נקיקי תלכיד ופיראן

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeבקעת הירדן, נקיקי תלכיד ופיראן

עליה וירידה בשני נקיקי סלע יפהפיים בשולי הבקעה, באזור 'השער השומרוני'. אני מאד מקווה – ולפי זה גם נקבע זמן הטיול – שהבקעה תהיה לא רק ירוקה, אלא גם תפרח בשיאה באותה עת, לשמחת הלב והעין. המסלול גם יאפשר תצפית יפה על הבקעה (גם מצדה הירדני) מצפון לדרום.

מידע נוסף
מזרח הגליל העליון, הקניון של נחל קדש ו 23/02/19

מזרח הגליל העליון, הקניון של נחל קדש ו"מסדר הערב" בשמורת החולה

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeמזרח הגליל העליון, הקניון של נחל קדש ו"מסדר הערב" בשמורת החולה

ירידה בקניון המיוער של נחל קדש, לא רחוק ממשטרת נבי יושע, בנוף הנהדר מול עמק החולה והחרמון המושלג. בקצה הירידה בנחל נפגוש את הרכב ואתו נסע אל שמורת החולה לתצפית בעגורים (גם....) שבאים ללינת הלילה בשמורה. חלופה ליום גשם בגליל: חציית הר סדום (לא רק התצפית הקצרה והיפה שערכנו השנה קרוב לנקודת העצירה של הרכב, אלא חצייה ארוכה, קודם מצפון לדרום ובסופה ירידה מזרחה אל כביש ים-המלח). אם לוח הזמנים יאפשר, אז "קפיצה" גם לנחל פרצים.

מידע נוסף
מערב הגליל העליון, נחל זווית וחורבת זווית 16/03/19

מערב הגליל העליון, נחל זווית וחורבת זווית

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeמערב הגליל העליון, נחל זווית וחורבת זווית

נתיב חורש מהיפים בגליל. די חדש על מפת הטיולים ועם סימון שבילים מפעם – סרטים תלויים בסבך החורש.... במסלול היורד מאזור אבירים ולא רחוק ממעלות, נתפתל בתוך החורש העשיר והמפותח ביותר בארץ, וכבר למדנו בטיולים קודמים, שבאזור הזה מתחבאות - בסבך שכיסה אותן - עיירות עתיקות מימים יפים יותר ליישוב הפריפריאלי של הצפון. אחת חבויה כזו, היא חורבת זווית, שאפילו את שמה האמיתי מלפני 1,500 שנה איננו יודעים.

מידע נוסף
גולן, מקסר-אלברדוויל לנחל סמך, עתיק מאד, עתיק, פחות עתיק, מודרני.... 27/04/19

גולן, מקסר-אלברדוויל לנחל סמך, עתיק מאד, עתיק, פחות עתיק, מודרני....

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeגולן, מקסר-אלברדוויל לנחל סמך, עתיק מאד, עתיק, פחות עתיק, מודרני....

יום שיוקדש בראשיתו לתרבות המגאליתית האילמת של הגולן (תקופת הברונזה, במילים אחרות), באמצעות ביקור במתחם ג'ידיא - בקצה שלוחה הצופה על הכנרת והגליל - אשר קיבל את הכינוי המקומי – מצודת ברדוויל (שיבוש של אחד משתי האפשרויות: בולדווין השני, מלך ירושלים הצלבני שגם עבר בגולן או, שעורת הבר. עבדכם החרוף, בעד הפרוש הצנוע יותר....). מקצה השלוחה נרד אל המפל הלבן, הגבוה במפלי נחל אל-על, ונעלה במתינות על דופנו של נחל סמך הענק עד למפגש עם הרכב באליעד.

מידע נוסף
עכו 25/05/19

עכו

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeעכו

השינויים שחלו בעכו העתיקה – כיעד טיולים ומאגר אדיר של מידע היסטורי – מחייבים לחזור פעם בכמה שנים אל אתריה, וזה מה שנעשה הפעם. ביום הביקור בבירת הממלכה הצלבנית השניה והמבצר-נמל הצלבני החשוב ביותר בתקופת הממלכה האבודה הזו, נשתדל לא לחסר דבר מאתריה הבאמת משמעותיים (הרבעים האירופים, הביצורים הרב-תקופתיים, הנמל, הארמון והמצודה, השווקים, מתקנים ציבוריים רב שכבתיים וכל מה שנצליח לדחוס לראש דרך הרגליים). בסוף גם נבין איך רוכלת עמים מפוארת כזו הפכה לעיירת החוף הכי תורכית בישראל ....

מידע נוסף
תמונה-נוף

לקבלת דיוור אלקטרוני

תודה רבה על הרשמתך
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר