טיולים שיצאו לדרך ישראל

עכו 25/05/19

עכו

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeעכו

השינויים שחלו בעכו העתיקה – כיעד טיולים ומאגר אדיר של מידע היסטורי – מחייבים לחזור פעם בכמה שנים אל אתריה, וזה מה שנעשה הפעם. ביום הביקור בבירת הממלכה הצלבנית השניה והמבצר-נמל הצלבני החשוב ביותר בתקופת הממלכה האבודה הזו, נשתדל לא לחסר דבר מאתריה הבאמת משמעותיים (הרבעים האירופים, הביצורים הרב-תקופתיים, הנמל, הארמון והמצודה, השווקים, מתקנים ציבוריים רב שכבתיים וכל מה שנצליח לדחוס לראש דרך הרגליים). בסוף גם נבין איך רוכלת עמים מפוארת כזו הפכה לעיירת החוף הכי תורכית בישראל ....

מידע נוסף
גולן, מקסר-אלברדוויל לנחל סמך, עתיק מאד, עתיק, פחות עתיק, מודרני.... 13/04/19

גולן, מקסר-אלברדוויל לנחל סמך, עתיק מאד, עתיק, פחות עתיק, מודרני....

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeגולן, מקסר-אלברדוויל לנחל סמך, עתיק מאד, עתיק, פחות עתיק, מודרני....

יום שיוקדש בראשיתו לתרבות המגאליתית האילמת של הגולן (תקופת הברונזה, במילים אחרות), באמצעות ביקור במתחם ג'ידיא - בקצה שלוחה הצופה על הכנרת והגליל - אשר קיבל את הכינוי המקומי – מצודת ברדוויל (שיבוש של אחד משתי האפשרויות: בולדווין השני, מלך ירושלים הצלבני שגם עבר בגולן או, שעורת הבר. עבדכם החרוף, בעד הפרוש הצנוע יותר....). מקצה השלוחה נרד אל המפל הלבן, הגבוה במפלי נחל אל-על, ונעלה במתינות על דופנו של נחל סמך הענק עד למפגש עם הרכב באליעד.

מידע נוסף
בקעת הירדן, נקיקי תלכיד ופיראן 26/01/19

בקעת הירדן, נקיקי תלכיד ופיראן

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeבקעת הירדן, נקיקי תלכיד ופיראן

עליה וירידה בשני נקיקי סלע יפהפיים בשולי הבקעה, באזור 'השער השומרוני'. אני מאד מקווה – ולפי זה גם נקבע זמן הטיול – שהבקעה תהיה לא רק ירוקה, אלא גם תפרח בשיאה באותה עת, לשמחת הלב והעין. המסלול גם יאפשר תצפית יפה על הבקעה (גם מצדה הירדני) מצפון לדרום.

מידע נוסף
סופשבוע בהר הנגב המזרחי, נקיק העקרבים, נקיק הצפית (כן, כן. ה-צפית....) 28/12/18-29/12/18

סופשבוע בהר הנגב המזרחי, נקיק העקרבים, נקיק הצפית (כן, כן. ה-צפית....)

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeסופשבוע בהר הנגב המזרחי, נקיק העקרבים, נקיק הצפית (כן, כן. ה-צפית....)

יום שישי – ירידה בנקיק המפלים של נחל עקרבים, על דפנו החיצונית של המכתש הקטן (לפני כשנה וחצי נמנע מאתנו בגלל שברחנו משיטפון שהתחיל להתפתח מייד עם הגעתנו למקום.....), הליכה בנחל צין דרך מעיינות צין ועקרבים ויער הינבוט והדקלים, עד תחתית מעלה עקרבים. שבת - ירידה בקניון התחתון של נחל צפית, בקצה הקניון מעבר אל מדרגת המפל התחתון של נחל תמר. הליכה קצרה בקניון תמר וירידה סולם הברזל אל תחתית המפל. סיום בכביש הערבה. שימו לב, אנחנו מתכננים לינה באזור ומבקשים לכן לדעת, כמה אנשים מתכוונים להגיע לטיול, לא יאוחר מ- 28/11/2018. א ...

מידע נוסף
סתם יפה 12/05/18

סתם יפה

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeסתם יפה

ביקור (עם הסבר....) בשיח' בוראק, הכפר הארמני הנטוש מעל המעבר הרומי בנחל בית אורן. נסיעה קצרה לצומת בית אורן ומכאן הליכה ברגל אל מצוקי נחל כלח עליון, משם - אל מצוקי נחל גלים והליכה נינוחה קצה נחל גלים שנעלם בין בתי טירת הכרמל ..... כל המסלול במגמת ירידה.

מידע נוסף
קרית חנה בה דוד 13/04/18

קרית חנה בה דוד

בהדרכת :בהדרכת :יסכה הרני

מידע נוסף
closeקרית חנה בה דוד

ביום שישי. שימו לב!!! טיול בירושלים: נצרות מקומית רבת אנפין: ביקור בכנסיות הר ציון, ברובע הארמני - הפחות מוכר בין ארבעת הרבעים שבין החומות - ובפטריארכיה הלטינית.

מידע נוסף
עבר מפואר באביב של השפלה 10/03/18

עבר מפואר באביב של השפלה

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeעבר מפואר באביב של השפלה

טיול מכוניות פרטיות בשפלת יהודה. ביקורים והליכות קצרות בערי השפלה העתיקות (חורבת עתרי חורבת בורגין ו/או דומות) ביקור באחד משני תילי הענק של השפלה (או בשניהם, אם יהיה זמן....) : לכיש וגת פלישתים (תל לכיש ותל צפית)

מידע נוסף
סטונהנג' ציוני, פרחים וצרות היסטוריות 03/02/18

סטונהנג' ציוני, פרחים וצרות היסטוריות

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeסטונהנג' ציוני, פרחים וצרות היסטוריות

מרוג'ם אלהירי (גלגל רפאים) – מתקן חידתי עתיר מחקרים והשערות, שבצדק מסויים מכונה גם "הסטונהנג' הישראלי"), הליכה על שביל הגולן אל מפלי נחל דליות ומשם לנחל גמלא. מפל גדול ותצפית הנשרים. היה ויווצר לוח זמנים נוח, נרד לביקור גם בשרידי העיר והמבצר גמלא, בירת המרד היהודי בגולן נגד הרומים. אם יהיה יום גשום נעשה "הצרחה" של הרגע האחרון עם מסלול במדבר יהודה (טרם החליטותי לאן....)

מידע נוסף
הכי יפה שבצפון ים המלח 06/01/18

הכי יפה שבצפון ים המלח

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeהכי יפה שבצפון ים המלח

מדבר יהודה: עליה (מתונה מאד) בנקב מזין, ממצודת מזין אל ראש מצוק ההעתקים. הליכה לאורך המצוק וירידה בנקב פשח'ה (מעלה צוקים) עד עין פשח'ה. במסלול הזה יש שתי תצפיות הכי יפות ממדבר יהודה על ים המלח. מי שנבהל מהעלייה – שירגע מייד. היא איטית ואחת היותר מתונות לאורך ים המלח.

מידע נוסף
מעיינות אספלט במדבר 09/12/17

מעיינות אספלט במדבר

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeמעיינות אספלט במדבר

ראש מעלה חימר בדרום מדבר יהודה. ירידה במעלה חימר אל חלקו התחתון של נחל חימר, מעיינות החימר (אספלט שנובע מהסלעים באפיק). הקפצת רכב להר סדום ומסלול חוצה הר (שונה מהמסלול שעשינו לפני כמה שנים).

מידע נוסף
חאנים עתיקים בגולן ובגליל ופריחת החלמונית בתבור 10/11/17-11/11/17

חאנים עתיקים בגולן ובגליל ופריחת החלמונית בתבור

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeחאנים עתיקים בגולן ובגליל ופריחת החלמונית בתבור

יום שישי - ח'אנים עתיקים ומעלות קדומים בגולן [הטיול מבוסס על ביקורים באתרים ותצפיות יפות קטע הליכה קצר באזור אלפרג'. יום שבת - הר תבור – פריחת החלמונית הגדולה על המדרון מעל דבוריה, שביל הפסגה, שרידי המצודה של יוסף בן מתתיהו ואגא עקילי. בחלק השני של היום – ירידה מעין מאהל דרך יער בית קשת אל תל גובל המקראי.

מידע נוסף
יער אודם וברכת רם 20/05/17

יער אודם וברכת רם

בהדרכת :בהדרכת :ספי בן יוסף

מידע נוסף
closeיער אודם וברכת רם

ירידה מהיישוב נמרוד, בצפון הגולן, אל ברכת רם, יער אודם והר אודם. המסלול לא מיועד למטיבי לכת; שטח ההליכה נוח ורובו במגמת ירידה, אבל ארכו כ – 12 ק'מ.

מידע נוסף
תמונה-נוף

לקבלת דיוור אלקטרוני

תודה רבה על הרשמתך
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר