לטייל במקסיקו וביוקטן -

בחגיגות הצלב הקדוש, מסע עומק אל תרבות וטבע -

הערות הטיול בביצוע החברה להגנת הטבע - רואים עולם
ספי בן יוסף | טיולים מאורגנים בעולם
לטייל במקסיקו וביוקטן-בחגיגות הצלב הקדוש, מסע עומק אל תרבות וטבע

טיול במסלול מאד לא שגרתי, שכולל הפעם את חצי האי יוקטן, על נופי הג'ונגל שלו, אתרי המים התת קרקעיים, שמורות הטבע העשירות שלו וערי מאיה אדירות שנחשפו ממעבה היערות והביצות. הטיול גם כולל את חגיגות "הצלב הקדוש" הסוערות בוואחקה, אחת הערים העתיקות היפות ביותר ביבשת אמריקה. זה מסע צבעוני ומרתק אל התרבויות והנופים של אמריקה התיכונה; אל אנשי התירס המתפללים לאלי הטבע מזה אלפי שנים, אל ההרים, הנהרות ואגמי התכלת מתחת להרי געש מעשנים, אל המקדשים והארמונות של תרבויות האינדיאנים מלפני חורבנם ואל שווקים מקומיים שמסתערים - בצבע, בצליל, בריח ובטעם - על כל החושים. נבקר בכרך הגדול בעולם- מקסיקו סיטי, כמו גם בכפרים קטנים, שרוב תושביהם לא יצאו מהם מעולם.
תמונות: ספי בן יוסף ועדי אשד הטיול בביצוע החברה להגנת הטבע - רואים עולם

יום 1 - מתל אביב למקסיקו

יום 1 - מתל אביב למקסיקו

נמריא מנתב"ג דרך אירופה למקסיקו סיטי, שבה ננחת בערב. לינה במקסיקו סיטי.

יום 2 – מטאמורפוזה של עצמת העבר

יום 2 – מטאמורפוזה של עצמת העבר

התארגנות קצרה וכדי לא לאבד זמן, נצא מייד אל שוליו של הכרך – מהגדולים בעולם – אל אתר פירמידות המקדשים הפרה-קולומביאנים של טאוטיוואקאן (Teotihuakan), שם נבקר במקבץ אדיר של המבנים המונומנטאלים שהקימו קיסרי האימפריה האצטקית וכוהניה אליהם זוללי הקרבנות; נחש הנוצות (הקצלקואטל), אל הגשם (טלאלוק), האלים של גרמי השמים ועוד. נלך במבוכי המקדשים, באולמותיהם עטורי הפרסקו, נעמוד מול גילופיהם עזי המבע וננסה לגעת ברבדים הקוסמולוגיים הקדומים של עמי אמריקה התיכונה. בדרכנו חזרה אל מקסיקו סיטי נבקר באתר הקתדרלה של "גבירתנו של גוודלופ", היא הבתולה מרים בתפקיד האם הגדולה, גלגולן של כל האלות האמהות בפנתיאון האינדיאני הקדם נוצרי. ברחבה העצומה מול הקתדרלה (מודרנית שבמודרנית....) נראה את עולי הרגל, שבדיוק כבעבר, מגיעים לכאן במסע ארוך וקשה ממרחקים, ובבואם לכאן הם כורעים על ברכיהם ואת סוף מסעם הגשמי והרוחני כאחד, הם עושים בזחילה על ברכיהם. לינה במקסיקו סיטי.

יום 3 – הטבע הקאריבי של יוקטן

יום 3 – הטבע הקאריבי של יוקטן

מוקדם בבוקר נסע אל שדה התעופה ונטוס דרומה אל מרידה (Merida) בירת חצי האי יוקטן. ממנה ניסע זמן קצר אל השמורה הביוספרית היפהפיה – נהר סלסטון (Rio Celestún). שם, בהליכה ובשייט בסירות, נבקר במלחות על שרטונות זהב בין הנהר לים, בכפר בדייגים (עיירה...) סלסטון, בביצות מנגרובים, בנקודות "עמוסות" בעופות מים ממינים שונים, בבריכות צלולות שאפשר יהיה לצלול ולשחות בהן ועוד כהנה וכהנה – פעילויות של טבע עשיר יפה ומפנק. בסופו של יום המפגש עם העולם הקאריבי הסובטרופי הזה, נחזור אל מרידה ללינה.

יום 4 – עיר של פעם, עיר של עכשיו

יום 4 – עיר של פעם, עיר של עכשיו

בבוקר נסע לביקור יסודי בצ'יצ'ן-איצה (Chichén Itza), אחד מאתרי המאיה החשובים ביותר ומוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. העיר נבנתה בתקופה הפרה-קולומביאנית, כנראה כבר לפני יותר מ – 3,000 שנה ועד לחורבנה היתה המרכז הפוליטי והתרבותי של המאיה בכל יוקטן. פירמידת אלקסטיליו האדירה, המתנשאת בליבה נבחרה להיות אחד משבעת פלאי העולם החדשים. אחרי הצהרים – טיול בעיר הקולוניאלית מרידה, וכל מה שיש לנו לומר על המושג "עיר קולוניאלית", נגיד שם ....

יום 5 - מאיה פרק ב' וגם פתח הצצה אל היופי

יום 5 - מאיה פרק ב' וגם פתח הצצה אל היופי

את היום נעשה באושמאל (Uxmal), בלב הג'ונגלים של יוקטן. אושמאל היתה עיר גדולה של תרבות המאיה, שהתקיימה מבערך שנת 500 לספירה עד נטישתה הסופית, אחרי בוא הספרדים, כ – 1,000 שנים מאוחר יותר. אתר אושמאל כולל בין היתר כמה פירמידות גדולות, ביניהן "פירמידת הקוסם", ואתרי פולחן שונים, מהם עשירים בקישוטים וגילופים. אושמאל נחשבת לאחד מהאתרים החשובים ביותר של המאיה, יחד עם אלו של צ'יצ'ן איצה וטיקאל. לא רחוק מהאתר הארכיאולוגי נבקר בסנוטה (Cenote), פיר קארסטי טבעי, שכמותו יש אלפים ביוקטן. הפיר הוא צוהר אל עולם מחילות – נהרות – מערות מים תת קרקעיות (כדרך העולם הקארסטי, כמובן). אפשר לשחות ולשוט בו, והמאיה משוכנעים שסנוטס כאלה הם פתחי הקישור אל העולם התחתון של אלי התהום, השאול והמתים. אם יהיה די זמן, נשתדל לראות ולבקר ביותר מסנוטה אחת. לינה שוב במרידה.

יום 6 - המעבר אל מחוז פואבלה והעולם המעורב

יום 6 - המעבר אל מחוז פואבלה והעולם המעורב

טיסת בוקר למקסיקו סיטי, כדי לצאת ממנה מייד ל"סיבוב הגדול". מייד עם שננחת ניסע לצ'ולולה (Cholula) ובדרך נעבור למרגלות האיסטאסיהואטל (Iztaccihuatl), ההר השלישי בגובהו במקסיקו – 5000 מ' מעל פני הים. אם האויר יהיה צלול דיו, נראה גם את הגבוה בהרי מקסיקו (הקדוש והיפה שבהם....) - הפופוקטפטל (Popocateptl). נעצור לביקור בעיירה ווחוצינגו (Huejotzigno) שבה ניצב מנזר ארכנגל-מיכאל, מן המאה ה – 16, אחד הקדומים שבנו הפרנציסקנים בשטח הכבוש החדש עבור הכתר הספרדי. נבקר גם במפעל לייצור סיידר תפוחים, אחת הפרנסות החשובות היום בעיירה. בסן אנדרס הסמוכה נבקר בכנסיית טונאנצינטלה (Tonantzintla), שהיא אחד הביטויים הארכיטקטוניים המופלאים והבולטים של סינקרטיזם תרבותי, כיצד מייד עם הכיבוש הספרדי את האצטקים, הפך המקדש לאלת האדמה טונאנצין לכנסיית מריה הקדושה של טונאנצין..... מעבר לממד ההיסטורי – פילוסופי היצוק בכנסיה, הרי שעיטוריה ותבניתה הם הרבה יותר מהפתעה ויזואלית חריגה בעצמתה ובייחודה. את היום נסיים בעיירה צ'ולולה (Cholula), ואם נצליח, נעבור עוד בשוק האזורי הגדול שלה. צ'ולולה האינדיאנית הייתה שניה רק לבירת האצטקים - טנוצ'טיטלאן (היא מקסיקו סיטי המודרנית), ובעברה הקדם ספרדי מנתה אוכלוסייתה כ- 100,000 איש. העיר הגדולה השתרעה למרגלות פירמידת ענק. ארוחת ערב ולינה בצ'ולולה.

יום 7 - הפירמידה הגדולה בעולם

יום 7 - הפירמידה הגדולה בעולם

עדיין בצ'ולולה: מרחוק היא נראית כמו "עוד כנסיה" על גבעה, אבל כשמתקרבים, מבחינים שהגבעה היא פירמידת ענק - הגדולה בנפחה בעולם – טפאנאפה (Tepanapa), המשתרעת על פני 46 דונם ואורך צלעותיה- 405 מ' האחת ! זה מקדש קצאלקואטל (נחש הנוצות, אחד האלים הראשיים בפנתיאון האצטקי), שנבקר בו ונטייל באפילת "קרביו". בנוסף לכך, בצ'ולולה יש רצף יישובי בלתי מופר מאז ימי האימפריות האינדיאניות עד היום. אחד הביטויים לכך הוא במקבץ המדהים של 350 כנסיותיה !! תושבי המחוז (פואבלה) ידועים במורשתם התרבותית העתיקה. נבקר בעיר המחוז פואבלה (Puebla) ממנה ניסע לקואצלן (Cuetzalan)– עיירה קולוניאלית חשובה, שהוכרזה כ"עיירה קסומה" (Pueblo Mágico), כלומר, אתר מורשת לאומי, בשל שרידי המורשת התרבותית שבה. תושבי העיירה משמרים את הגסטרונומיה הפרה-היספנית, משתמשים במרכיבים טריים להכנת מעדנים מקומיים משעועית, תירס, פטריות ופירות כגון פסיפלורה, תפוחים ירוקים ומקדמיה. ארוחת ערב ולינה בקואצלן.

יום 8 - המפל בהרים בלב הג'ונגל

יום 8 - המפל בהרים בלב הג'ונגל

קואצלן נמצאת ברכס הצפוני ( Sierra Norte de Puebla), סביבה של יערות גשם (ג'ונגלים, בלשון קלה יותר....) והרבה מטעי קפה. עיקר ייצור הווניל בעולם היה כאן במאה ה- 19. היום נערוך טיול ברגל, דרך הג'ונגל, אל מפל "לס-בריזס" ( Las Brisas), במקום יש בריכה טבעית קטנה שאפשר יהיה להשתכשך במימיה הקרירים. בדרכנו חזרה מן המפל, נעבור בכפר שעיסוק הנשים בו בעיקר, הוא אריגה. עם קצת מזל נוכל לראותן בחצרות או על מרפסות בתיהן בשלבי אריגה שונים. בסופו של היום – חוזרים ללינה ולארוחת ערב בקואצלן.

יום 9 - תירס מאובן

יום 9 - תירס מאובן

בבוקר ניסע אל מחוז ורה-קרוז (Veracruz), אחד המחוזות המפותחים במקסיקו ואחד ממרכזי גידול הקפה של הארץ. נגיע בנסיעה לא קצרה (....) אל העיר חלאפה (Xalapa) ונבקר במוזיאון העשיר שלה, המציג ממצאים בני כ- 3,000 שנה שנחפרו באזור, כמו גם "צעירים" יותר, שבאמצעותם נעקוב אחרי התפתחות הציוויליזציות האינדיאניות העשירות שלפני בוא הספרדים. כאן נמצאו, בין השאר, מאובנים של תירס, הקדומים ביותר בעולם – גידול הדגן המשמעותי, שאיפשר לאדם להתיישב ולשגשג, בכל התרבויות העתיקות של אמריקה התיכונה. מחלאפה ניסע (שוב, נסיעה לא קצרה....) לטוואקאן שם נישן.

יום 10 - ביער הקקטוסים הקסום

יום 10 - ביער הקקטוסים הקסום

אזור טוואקאן (Tehuacan) הוא אזור יובשני והצומח כאן, כמובן, מתאים לתנאי האקלים. בשמורת הטבע של סן חואן דל ראיה (San Juan de Raya) גדלים קקטוסי ענק (Zapotitlan Cactus), שחלקם מסתעפים לעשרות "קנים" ומגיעים לגובה של 10-15 מטרים. 11% מצומח השמורה הנו אנדמי !! מהאזור הזה הגיעה אלינו גם הפטאיה העסיסית, שתושבי וואחקה (Oaxaca) במקסיקו טיפחו למאכל. נטייל ברגל בשמורת יער הקקטוסים הציורית הזו, שמכסה שטח גדול ונווכח שמגוון הקקטוסים ביער הזה, אינו נופל ממגוון עצי היערות הלחים והגשומים, הרחוקים מכאן. מכאן – נסיעה לארוחת ערב ולינה בוואחקה.

יום 11 - צוק

יום 11 - צוק "הרתח את המים"

וואחקה, עיר מורשת התרבות העולמית "של" אונסק"ו, נבנתה באמצע הרי הדרום Sierra del Sur)), לא זו בלבד שהיא אחת הערים הציוריות ביותר בכל היבשת, היא גם עשירה באמנות ובמלאכות מסורתיות: קרמיקה נודעת מבוץ שחור, העתקים, ברמה גבוהה, של תכשיטים מתרבות המישטקים (Mixtecas) והזאפוטקים (Zapotecas) הקדומות. בכיכר המרכזית ניצבת הקתדרלה, מן המאה ה - 16, וכנסיית 'סנטו דומינגו', שהייתה חלק ממנזר וכעת היא אחד המוזיאונים הטובים ביותר לאמנות קולוניאלית ופרה-קולומביאנית. מוצגים בה ממצאים יקרי ערך מהאתר הארכיאולוגי הסמוך מונטה אלבן (Monte Alban). נבקר בשוק שלה, שמאות סוחרים מתקבצים בו כדי להציע מוצרים אופייניים, כדרכם למלא אחרי מסורת עתיקה מהתקופה שלפני בוא הספרדים. אזור וואחקה עשיר באתרים רבי עניין, שבהם נבקר היום: טולה (Tule) מקום העץ הרחב בעולם (Ahuehuete ; טיאוטיטלן דל ווייה (Teotitlan del Valle), עיר חשובה של התרבות הזאפוטקית ונודעת באורגות העובדות מול נוליהן, ממש כבעבר, אך את רוב הזמן נקדיש היום לאחת מאטרקציות הטבע הציוריות ביותר בעמק המרכזי של וואחקה והוא המעיין החם, בעל השם - "הרתח את המים" Hierve el Agua)). מי המעיין מבעבעים, זורמים על פני השטח ומשקיעים טרברטין, שיוצר צוקים לבנים גבוהים, ובראשיהם בריכות מים בצבעי כחול – ירוק, נטיפי טרוורטין, מפלונים ותעלות זורמות והכל מול נוף העמק היפה והמעובד, שמסגרתו – ההרים הגבוהים של רכס הדרום. אחרי טיול ורחצה בבריכות ובתצורות הטרוורטין המעניינות - חזרה לארוחת ערב ולינה בוואחקה.

יום 12 - חגיגות הצלב הקדוש

יום 12 - חגיגות הצלב הקדוש

כל היום – חגיגת הצלב הקדוש. יום מציאת הצלב "האמיתי" בירושלים, על ידי הלנה, אם הקיסר הרומי קונסטנטינוס, במאה הרביעית, הפך לחג כל נוצרי ובמקסיקו, כמובן, הוא מאחד לא רק את הנוצרים, אלא גם את הנצרות הקאנונית עם מנהגים דתיים אינדיאנים מן התקופה שקדמה לנצרות הספרדית. תהלוכות חוגגים, הצגת הצלב והצלוב, כינוסים משפחתיים, הבערת מדורות ועוד ועוד, מלווים את כל יממת החג, שבעבורה הגענו לוואחקה בדיוק ביום הזה .... ארוחת ערב ולינה בוואחקה.

יום 13 - הסיכום התרבותי

יום 13 - הסיכום התרבותי

טיסת בוקר חזרה למקסיקו סיטי. את מחצית היום שנותרה עד לנפילה מהרגליים בערב, נקדיש לביקור במוזיאון הלאומי (בהגדרתו – המוזיאון האנתרופולוגי, ובמהותו – מוזיאון הסיכום התרבותי של מקסיקו), שאי אפשר לצאת מן הארץ הזו בלי להקדיש לו כמה שעות מחיינו. זו חוויה אסתטית ותרבותית מאלפת שתקשור עבורנו הרבה קצוות ממה שנחשפנו אליהם במשך הטיול.

ימים 14-15 - מה שנותר והביתה

ימים 14-15 - מה שנותר והביתה

לפי זמן הטיסה הבין לאומית נתכנן את בדל הזמן שנותר (אם בכלל...) בעיר ובסופו של דבר נתחיל במסע האוירי הארוך, דרך אירופה, חזרה הביתה. נחיתה ביום ה – 15.

ספי בן יוסף | טיולים מאורגנים בעולם
לטייל במקסיקו וביוקטן-בחגיגות הצלב הקדוש, מסע עומק אל תרבות וטבע

תנאים ומחירים – לטייל במקסיקו וביוקטן-בחגיגות הצלב הקדוש, מסע עומק אל תרבות וטבע-22/04/19-06/05/19
 

מחיר הטיול כולל:

* טיסות בין-לאומיות מתל אביב וחזרה; 
* היטלים
  (ההיטלים משתנים חדשות לבקרים ללא כל הודעה מראש. שינוי בגובה ההיטלים, שנכללו במחיר הטיול, תחול על המטיילים אלא אם שלמו כבר את מלוא מחיר הטיול); 
* 3 טיסות פנימיות כמפורט בתכנית
* הדרכה – מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ומלווה - ספי בן יוסף
* לינה במלונות הבאים או דומים להם:  
    México cita- Casa Blanca 
   Mérida- Casa del Balam 
   Cholula  Villas Arqueológicas
   Cuetzalan  -  Posada Cuetzalan
   Tehuacan -Casa Cantarranas
   Oaxaca- Holiday Inn
* כלכלה על בסיס חצי פנסיון
* דמי רישום וטיפול;
* דמי כניסה לכל האתרים המוזכרים בדף המסלול;
* תשר לנותני שירותים שונים בחו"ל; 
* פגישת תדרוך לפני היציאה לטיול

המספר המינימלי של אנשים בקבוצה לקבלת מחיר קבוצתי לטיסה הוא 10 איש היוצאים וחוזרים באותו תאריך מתל אביב.אם הקבוצה תמנה פחות מ-10 אנשים ייקבע מחיר הטיסה הסופי רק סמוך למועד הכירטוס והתשלום יהיה עבור כרטיסים אינדיבידואלים במחיר שייקבע ביום הכירטוס.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

המחיר אינו כולל:

* ביטוחים – חובה על כל מטייל לרכוש ביטוח, המכסה מקרים של תאונה, אבדן ונזק. אנו ממליצים גם לקנות פוליסת ביטוח המכסה חילוץ והטסה רפואית. ביטוח המכסה מקרה של ביטול הטיול מומלץ גם הוא.;
* הוצאות בעלות אופי אישי;
* כל הוצאה שאינה מוזכרת במה המחיר כולל;

מחיר הטיול:

למטייל בחדר זוגי לקבוצה בת 15-19 משתתפים משלמים לפחות -  5600$
למטייל בחדר זוגי לקבוצה בת 10-14 משתתפים משלמים לפחות - 5990$

תוספת ליחיד בחדר 900$
* ימי היציאה והחזרה הסופיים של הטיול ייקבעו עם קבלת לוח הזמנים המדוייק מחברת התעופה.

תשלומים:

עם אבטחת יציאת הטיול - יפורסמו תנאי התשלום בהתאם לזמן שיעמוד לרשותנו עד יציאת הטיול.

ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של "החברה להגנת הטבע - רואים עולם"

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול שאי אפשר לקבל עליהן החזר (כגון אשרות ותשלומים לא חוזרים אחרים), תוך 30 יום ממועד הביטול.
לביטול תחשב הודעה בכתב בלבד במייל לכתובת trip@seffibenjoseph.co.il  

חובה על המטייל לוודא שהודעת הביטול התקבלה ב"חברת ספי אריאל בן יוסף בע"מ".

שינויים:

היה ויחולו שינויים של הרגע האחרון, הן ע"י חברות התעופה והן ע"י גורמים בארצות הטיול הקשורים לטיול וגם כאלו שאינם קשורים לטיול, יחולו שינויים גם בתכנית הטיול בהתאמה - לפני היציאה או במהלכו - כמיטב הבנתו המקצועית של ספי בן יוסף והמלווה המקומי. 
לתשומת לב: יכולים לחול שינויים בתכנית מסיבות שונות כמו מזג אויר, מפולות בוץ וסלעים, פעילויות שונות ובלתי צפויות (טקסים, אירועים פולקלורים או לחילופין, פעילות צבאית או משטרתית, או עבודות סלילה, בינוי וכד') וכן עקב שיקול דעתו של ספי בן יוסף והמלווה המקומי בשטח.
שינויים בלוח הטיסות עלולים לחול לעתים גם זמן קצר לפני היציאה. גם הם יכולים להשפיע על שינוי אפשרי בתכנית הטיול, וכתוצאה מכך יכולה להשתנות גם עלות הטיול.
בעצם הרשמתו מביע המטייל את הסכמתו לכל התנאים וההגבלות שהוזכרו ופורטו למעלה, ואשר מופיעים במסמך התנאים הכלליים של "חברת ספי אריאל בן יוסף".
הרישום ייעשה באמצעות טופס רישום אלקטרוני דרך האתר.

נספח לתנאים הכלליים:

חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" מארגנת מדי פעם טיולי הרפתקאות. את הטיולים האלה מדריך ספי בן יוסף או מי מטעמו.
טיולי הרפתקאות, כפי שמארגניהם ומפעיליהם בכל חברות התיירות בעולם המערבי מגדירים, הנם טיולים או מסעות (השמות נבחרים משיקולים שיווקיים – מסחריים), שנבנו מראש כתמהיל של ביקורים במקומות ידועים, או בכאלה המוגדרים כ"קלאסיים" ו"תיירותיים", עם ביקורים, או הליכות ברגל ("טרק" בעגה המקצועית), במקומות ובמסלולים שאינם מוכרים לקהל היעד, אשר נרשם לטיול כזה.
טיולים כאלה גם כוללים אטרקציות שונות בעלות אופי הרפתקני, כגון טיולי ג'יפים, טרקים מדבריים, שיט נהרות (
Rafting או Canoeing ב"מים לבנים"), טיפוסי הרים, גלישות מצוקים וקניונים, גלישות אוויריות (HANG GLIDING), שחיה במים ארקטיים, אופנועי שלג, רכיבה על סוסים, פרדות, חמורים, גמלים, לאמות, יענים ועוד.
מתוך שהיכרותם של המטיילים הישראלים – ובעקר של כאלה אשר חשופים לטיולים "גיאוגרפיים" או ל"טיולי עומק", כאותם אלה המשווקים בארץ על ידי חברות בעלות התמחות מיוחדת -  עם מפת התיירות העולמית התרחבה והתעמקה בשנים האחרונות, הרי שדרישת מטיילים אלה מכל טיול, הופכת לתובענית יותר, לא רק בתחום תנאי ההלנה ושרותי הקרקע השונים, אלא ובעיקר, הטיול "נדרש" להציב סטנדרטים גבוהים מאד בתחום המיוחדות של המסלולים, הביקור במקומות בעלי ניחוח וגוון של ריחוק, ניתוק, בלתי שגרתיים ובעיקר כאלה שאין מרבים לטייל בהם, ואפשר לחזור הביתה עם חוויות יוצאות דופן בסל האישי.
בטיולי הרפתקאות של חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" בחו"ל, כאלה שאורגנו ישירות ובאופן בלעדי ע"י החברה, וכאלו שהחברה בצעה במשותף עם חברת תיירות מוכרת נוספת, או יותר, יוצאים על פי רוב כמלווי הטיולים, ספי בן יוסף עצמו ו/או גם מדריכים ותיקים בישראל, שיש להם נסיון רב שנים ויכולת מוכחת בהולכת טיולי הרפתקאה ואתגר במקומות שונים בעולם, עם קהל מגוון. מלווים/מדריכים אלה נדרשים להתמודד עם הקושי הפיזי שמציב הטיול, עם המתח הבלתי פוסק של תנועה במקומות זרים ולעתים בלתי מוכרים וכמובן של ניהול הקבוצה וקריאת צרכיה, ובעקר על רקע מיוחדותו של הטיול.
מאחר שאין כל אפשרות שמלווה/מדריך של טיול – ויהי זה הותיק והמנוסה ביותר – יכיר כל צעד ושעל בנתיב הטיול, עושה חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ"  שימוש מושכל בשרותים הניתנים בכל ארץ בנפרד, על ידי מפעילי התיירות המקומיים, במיוחד באשר על פי החוק המקומי בארץ היעד של הטיול – וכך המצב במרבית מדינות היעדים של טיולי הרפתקאות - רק הם רשאים להוליך קבוצות תיירים באתרים ובמסלולים (ולא משנה אם הגדרתם "קלאסים" "תיירותיים" או "בלתי שגרתיים" או "הרפתקניים").
בשלב תכנון הטיול מנחה חברת התיירות המקומית את חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" ביחס לתשתית החוקית העדכנית.

 

ספי בן יוסף | טיולים מאורגנים בעולם
לטייל במקסיקו וביוקטן-בחגיגות הצלב הקדוש, מסע עומק אל תרבות וטבע

כללי
חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" (להלן החברה), מארגנת מדי פעם טיולי הרפתקאות. את הטיולים האלה מדריך ספי בן יוסף או מי מטעמו. יעדי הטיול מתוכננים על סמך היכרותו של ספי את המסלולים ועל סמך היכרותם, ידיעתם וניסיונם של המפעילים בארץ ובחו"ל.
היות שבחלק מהטיול תשתית התיירות אינה מפותחת ועלולות להתרחש תקלות בלתי צפויות, לעיתים מסלולי הטיול והביקורים באתרים ובשמורות השונות, נתונים לשינויים משיקולים שונים. החברה שומרת לעצמה את הזכות לביצוע שינויים בהתאם לנסיבות. אמות המידה לדרוג שירותי התיירות, אמינותם וטיבם אינם אחידים בכל הארצות ואינם תמיד תואמים את המוכר לנו. אנא, התייחסו לעובדה וראו אותה כחלק מחוויות הטיול.

הערה חשובה: בחלק מהמקומות בטיול, אין שרותי תיירות המקובלים במערב, או שאין שרותי תיירות בכלל.
הרשמה לטיול 
ההרשמה לטיול תעשה באמצעות טופס ההרשמה מקוון אשר נמצא באתר. ההרשמה תיכנס לתוקף עם תשלום דמי הרישום לטיול. הרישום לטיול מהווה את הסכמתו של הנרשם לקבלת התנאים המובאים בתכנית הטיול, במסמכים הנלווים לתכנית, ובנספח זה, וכן בעדכונים שיימסרו בכתב ובע"פ עד למועד היציאה לטיול, המהווים חלק בלתי נפרד מהזמנת הטיול וההתקשרות בין המטייל לחברת ספי אריאל בן יוסף בע"מ. 
בכל מקרה של סתירה התנאים המפורטים בתכנית הטיול גוברים על אלו שכאן. מטייל הנרשם לטיול (ז.א. שילם דמי קדימה לטיול), או משתתף בטיול או בחלק ממנו, מבטא בכך את הסכמתו לתנאים כפי שהם מפורטים במסמך זה.

תנאי ההרשמה
ההרשמה לטיול תתבצע באמצעות הטופס המקוון כאמור לעיל והעברת אישור על תשלום דמי הרישום. מטייל שטרם שילם את דמי הרישום, ייחשב כמי שהביע עניין בטיול ולא כמי שנרשם אליו בפועל והחברה תהיה פטורה מלשמור עבורו מקום בטיול.
מטייל ששלח טופס הרשמה ושילם את דמי הרישום לטיול מבטא בכך את הסכמתו המלאה והמפורשת לתנאים המפורטים בדף הרישום, במנהלות הטיול ובנספח זה.
החברה שומרת לעצמה את הזכות לסרב לקבל מטייל לקבוצה על פי שיקול דעתה הבלעדי וללא צורך לנמק את עמדתה.
דמי רישום ותנאים לביטול
ביטול על ידי החברה
יציאת הטיול מותנית בהרשמה של מספר מטיילים מינימלי, כפי שנקבע בדף מנהלות הטיול. החברה שומרת לעצמה את הזכות לבטל טיול עד 21 יום לפני יציאתו אם עד אותו מועד לא יירשמו מספר מטיילים כנדרש.
במקרה זה תחזיר החברה את מלוא התשלום ששולם לה בגין הטיול. החברה לא תשלם פיצוי בגין ביטול כאמור לעיל. 

ביטול על ידי המטיילים 
כמפורט במנהלות הטיול/ למען הסר ספק מובהר כי בכל מקרה, בביטול במהלך 2 ימי עבודה מלאים, קודם מועד יציאת הטיול ואילך, המטייל חייב לשלם לחברה את מלוא מחיר הטיול ואין נפקות להודעה מטעמו על ביטול השתתפות בטיול בשלב זה. בכל מקרה של ביטול הטיול מכל סיבה שהיא, לא יוחזרו התשלומים אשר שולמו מראש בגין הטיול כגון: אשרות (ויזות), מסי נמל, היטלי ביטחון, מס דלק, כרטוס וכיוב'. כל סכום ששילם המטייל והוא זכאי להשבתו יוחזר בערכי דולר/יורו ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול. סכומים ששולמו באמצעות כרטיסי אשראי, יוחזרו על יד חברות האשראי בערכם השקלי כפי ששולמו על ידי הלקוח ובהתאם לנוהלי חברות האשראי. הודעה על בטול תקפה רק אם נתקבלה בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה ודואר אלקטרוני) שתימסר במשרד החברה. מועד הביטול ייחשב מרגע (יום ושעה) מסירת ההודעה כאמור.
מחיר ומספר ימי הטיול
מספר ימי הטיול כולל את יום עזיבת הארץ ואת יום החזרה אליה גם אם בימים אלו לא נכללות תכניות טיול.
שונה מספר ימי הטיול מסיבה כלשהי, יעודכן מחיר הטיול בהתאם לשינוי.
מובהר בזאת כי עדכון מחיר הטיול לא יהיה באופן יחסי למספר ימי הטיול ששונה, אלא בהתאם לעלויות שיהיו כתוצאה מהשינוי.
מחיר הטיול יעודכן גם אם יחולו שינויים במיסי הנמל, בהיטלי הדלק, בהיטלי הביטחון, באשרות כניסה, במחירי חברות התעופה והרשויות המוסמכות וכדומה. ההפרש ישולם על ידי המטיילים.
מחיר הטיול הוא לאדם בחדר זוגי ולקבוצה שגדלה נקבע כמפורט במנהלות הטיול .
חדר ליחיד
החברה תשתדל לשבץ בן זוג לנרשם בודד המעוניין בכך. אם לא יתאפשר שיבוץ כזה, המטייל ישלם תוספת לחדר יחיד.
ברוב בתי המלון חדר ליחיד אינו זהה בגדלו לחדר זוגי. במהלך הטיול ייתכנו מקומות בהם אי אפשר לספק חדר ליחיד, בחישוב תוספת ליחיד בחדר נלקחה עובדה זו בחשבון.
מיסים והיטלים
בטיסות בהן קיימים מיסי נמל אשר לא נכללו במחיר הטיול ישולמו מיסי הנמל על ידי המטיילים. מידע מוקדם על כך יינתן למטיילים בשעת התדרוך לקראת הטיול.
מחירים סופיים של מסי נמל ודלק בטיסות סדירות מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. הכירטוס הקבוצתי מתבצע לכל אנשי הקבוצה ביחד.
זיכויים והחזרים
לא יינתן כל זיכוי/החזר למטייל אשר יבחר לא לעשות שימוש באחד ו/או יותר מהשירותים המוצעים במסגרת תכנית הטיול לרבות, טיסות, נסיעות, טיולים, ארוחות, העברות, בתי מלון, מופעים וכל פעילות אחרת הכלולה במחיר הטיול.
החזרים כספיים לנוסע הזכאי להחזר יעשו בתוך 30 יום ממועד הביטול והם יבוצעו: בשקלים על פי ערך המטבע בו בוצע התשלום על ידי המטייל.
טיסות בנפרד מהקבוצה וטיסות קבוצתיות
מי שבוחר שלא לטוס בטיסות המאורגנות על ידי החברה, בין אם בכולן ובין אם בחלקן יחויב בתוספת Non Flight .ו-Divide
החברה תסייע ככל האפשר למטייל שירצה לטוס שלא בטיסות הקבוצתיות, אולם לא תחול עליה כל אחריות בגין איחורים ותקלות בטיסות האלו, שתוצאותיהם הפסד ימי טיול ו/או הוצאות נוספות. במקרים מסוימים בהם טיסות הפנים כלולות במסגרת עסקה הקשורה בטיסה הבינ"ל, יידרש הנוסע הפוגש את הקבוצה בנקודת התחלת הטיול לרכוש את טיסות הפנים במחיר מלא ובנפרד. לא יינתן זיכוי למטיילים אשר אינם טסים עם הקבוצה בגין לילות הניתנים על ידי חברת התעופה בהלוך וב/או בחזור.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות....
מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. לתשומת לבכם, בכל חברות התעופה נדרש מספר מינימלי של טסים באותם תאריכים (תאריך יציאה ותאריך חזרה), על מנת לקבל מחיר קבוצתי. אי עמידה בתנאי חברת התעופה תגרום לכרטוס אינדיבידואלי שמחירו גבוה יותר ממחיר הטיסה הקבוצתית. מחירו הסופי נקבע בעת הכרטוס עצמו, המחייב תשלום מלא עבור הכרטיס במועד הנפקתו.
מקומות ישיבה מוזמנים מראש 
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות....
הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.
שינויים
היה ויחולו שינויים של הרגע האחרון, הן ע"י חברות התעופה והן ע"י גורמים בחו"ל הקשורים לטיול, יחולו שינויים גם בתכנית הטיול - לפני היציאה או במהלכו - כמיטב הבנתם המקצועית של ספי בן יוסף והמלווה המקומי.
לתשומת לב: יכולים לחול שינויים בתכנית מסיבות שונות כמו מזג אויר, מפולות בוץ וסלעים, פעילויות שונות ובלתי צפויות (טקסים, אירועים פולקלורים או לחילופין, פעילות צבאית או משטרתית, או עבודות סלילה, בינוי וכד') וכן עקב שיקול דעתו של ספי בן יוסף והמלווה המקומי בשטח.
שינויים בלוח הטיסות עלולים לחול לעתים גם זמן קצר לפני היציאה. גם הם יכולים להשפיע על שינוי אפשרי בתכנית הטיול, וכתוצאה מכך יכולה להשתנות גם עלות הטיול.
דרכון, אשרות, חיסונים, תרופות ועוד
דרכונים: יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה המיועד לכניסה לארצות המתוירות. הוצאת דרכון והארכתו באחריות המטייל בלבד. יש לדאוג כי בדרכון יהיו לפחות 3 דפים ריקים.

             הוצאת דרכון ו/או הארכתו הן באחריות המטייל בלבד.
             על המטייל לוודא שיש בדרכונו לפחות 3 עמודים ריקים לטובת הנפקת האשרות ו/או חותמות בכניסה לארצות היעד.
             מטייל שמסר בהרשמתו פרטי דרכון מסוים שהוחלף מאוחר יותר בדרכון אחר, חייב למסור לחברה את פרטי הדרכון החדש בסמיכות להחלפה. החברה לא תישא בשום אחריות לסיבוכים והוצאות                       שעלולים להיגרם בשל הנפקת אשרות וביצוע הזמנות על סמך פרטי דרכון שגויים.

אשרות: החברה אינה אחראית לכל נזק או הוצאה הנובעים מביטול או שינוי הטיול בגלל בעיות בהנפקת אשרות הכניסה מכל סיבה שהיא. באחריות המטיילים לעמוד בלוח הזמנים שנקבע להעברת הטפסים                    והדרכונים להוצאת האשרות. החברה לא תהיה אחראית לאי קבלת אשרה כתוצאה מקבלת טפסים ודרכונים במועד מאוחר יותר ממה שנמסר למטיילים.
חיסונים: החברה מנועה מלתת מידע על חיסונים. לפיכך, על המטיילים לברר בלשכות משרד הבריאות מה הן ההנחיות לחיסונים בארצות המתויירות.
תרופות אישיות ובריאות: באחריות המטייל בלבד להצטייד בתרופות אישיות. 
הטיולים מתוכננים עבור מטייליםבעלי בריאות תקינה וללא קשיי הליכה. רוב הטיולים, כוללים גם קטעי הליכה (לעיתים גם של כמה                                        שעות ברצף) באזורים אורבניים, במוזיאונים, באתרים ארכיאולוגיים ובשמורות טבע – כל מקום על פי אופיו. מטיילים עם בעיות בריאות הידועות להם מראש מתבקשים להתייעץ עם                                           הרופא הקבוע שלהם לגבי התאמתם לתנאי הטיול. במקביל עליהם ליידע את החברה, בעת ההרשמה, במידה ויש להם סיבה הולמת להניח שבעיה בריאותית כלשהי דורשת התייחסות                                       מצד החברה ומצד מדריך הטיול.
                                 מטיילים בעלי צרכים פיסיים ובריאותיים מיוחדים (כגון אנשים שנעזרים בכיסא גלגלים), חייבים לבדוק איתנו את מידת התאמתם לטיול ולוודא שהוא הולם ומתאים לצרכיהם המיוחדים.

 בטוח: חלה חובה על כל מטייל לבטח עצמו בבטוח בריאות ומטען. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול עקב תאונה, גניבה, אבידה נזק וכיו"ב. כמו כן, מומלץ לקנות פוליסת בטוח המכסה            פעילות אתגרית וכוללת פינוי בהיטס. יש לוודא שפוליסת הבטוח מכסה מקרי ביטול. במקרה חירום שבו יש צורך באשפוז או בהפסקת הטיול, המטייל יפעיל את הביטוח הרפואי האישי שלו. החברה מצידה            תעשה כל שביכולתה כדי לסייע למטייל, עם זאת החברה לא תישא באחריות להוצאות כלשהן שנובעות מן הצורך באשפוז או בהפסקת הטיול עקב סיבות הקשורות למצבו הבריאותי של המטייל.

בתי מלון
דירוג בתי המלון ומקומות הלינה בטיול נקבע ע"י גורמי התיירות בארצות המתויירות.
חילוקי דעות
במקרה של מחלוקת, סמכות השיפוט המקומית תהיה לבתי המשפט של העיר ירושלים בלבד.

 
ידוע למטייל כי מילוי טופס הרשמה כמוהו כהסכמה וחתימה על מסמך זה.
 
בנוסח שהובא לעיל נקוטה לשון זכר יחיד מטעמי נוחיות לשונית בלבד וההתחייבות חלה על גברים ונשים כאחת וללא הבדל.
 
נספח לתנאים הכלליים
חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" מארגנת מדי פעם טיולי הרפתקאות. את הטיולים האלה מדריך ספי בן יוסף או מי מטעמו.
טיולי הרפתקאות, כפי שמארגניהם ומפעיליהם בכל חברות התיירות בעולם המערבי מגדירים, הנם טיולים או מסעות (השמות נבחרים משיקולים שיווקיים – מסחריים), שנבנו מראש כתמהיל של ביקורים במקומות ידועים, או בכאלה המוגדרים כ"קלאסיים" ו"תיירותיים", עם ביקורים, או הליכות ברגל ("טרק" בעגה המקצועית), במקומות ובמסלולים שאינם מוכרים לקהל היעד, אשר נרשם לטיול כזה.
טיולים כאלה גם כוללים אטרקציות שונות בעלות אופי הרפתקני, כגון טיולי ג'יפים, טרקים מדבריים, שיט נהרות (Rafting או Canoeing ב"מים לבנים"), טיפוסי הרים, גלישות מצוקים וקניונים, גלישות אוויריות (HANG GLIDING), שחיה במים ארקטיים, אופנועי שלג, רכיבה על סוסים, פרדות, חמורים, גמלים, לאמות, יענים ועוד.
מתוך שהיכרותם של המטיילים הישראלים – ובעקר של כאלה אשר חשופים לטיולים "גיאוגרפיים" או ל"טיולי עומק", כאותם אלה המשווקים בארץ על ידי חברות בעלות התמחות מיוחדת - עם מפת התיירות העולמית התרחבה והתעמקה בשנים האחרונות, הרי שדרישת מטיילים אלה מכל טיול, הופכת לתובענית יותר, לא רק בתחום תנאי ההלנה ושרותי הקרקע השונים, אלא ובעיקר, הטיול "נדרש" להציב סטנדרטים גבוהים מאד בתחום המיוחדות של המסלולים, הביקור במקומות בעלי ניחוח וגוון של ריחוק, ניתוק, בלתי שגרתיים ובעיקר כאלה שאין מרבים לטייל בהם, ואפשר לחזור הביתה עם חוויות יוצאות דופן בסל האישי.
בטיולי הרפתקאות של חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" בחו"ל, כאלה שאורגנו ישירות ובאופן בלעדי ע"י החברה, וכאלו שהחברה בצעה במשותף עם חברת תיירות מוכרת נוספת, או יותר, יוצאים על פי רוב כמלווי הטיולים, ספי בן יוסף עצמו ו/או גם מדריכים ותיקים בישראל, שיש להם נסיון רב שנים ויכולת מוכחת בהולכת טיולי הרפתקאה ואתגר במקומות שונים בעולם, עם קהל מגוון. מלווים/מדריכים אלה נדרשים להתמודד עם הקושי הפיזי שמציב הטיול, עם המתח הבלתי פוסק של תנועה במקומות זרים ולעתים בלתי מוכרים וכמובן של ניהול הקבוצה וקריאת צרכיה, ובעקר על רקע מיוחדותו של הטיול.
מאחר שאין כל אפשרות שמלווה/מדריך של טיול – ויהי זה הותיק והמנוסה ביותר – יכיר כל צעד ושעל בנתיב הטיול, עושה חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" שימוש מושכל בשרותים הניתנים בכל ארץ בנפרד, על ידי מפעילי התיירות המקומיים, במיוחד באשר על פי החוק המקומי בארץ היעד של הטיול – וכך המצב במרבית מדינות היעדים של טיולי הרפתקאות - רק הם רשאים להוליך קבוצות תיירים באתרים ובמסלולים (ולא משנה אם הגדרתם "קלאסים" "תיירותיים" או "בלתי שגרתיים" או "הרפתקניים").
בשלב תכנון הטיול מנחה חברת התיירות המקומית את חברת "ספי אריאל בן יוסף בע"מ" ביחס לתשתית החוקית העדכנית המחייבת, מעבר לעניינים התיירותיים ה"שגרתיים" כגון שירותי התיירות המוצעים, מלונות, אוטובוסים, אתרים, וכיו"ב, החברה בישראל פועלת בהתאם, ומנחה את מלווה/מדריך הטיול בעניינים אלה.
הדרישות העיקריות מן המלווה/המדריך הישראלי הן להיות בעל תושיה ולהתייצב לצד המטיילים בהסבר בשפה העברית, בתרגום ההנחיות – אם ניתנות, ולגייס ולהפעיל את יכולותיו וכושר האלתור שלו במקרה הצורך.
מלווה הטיול, בהגדרה, אינו נדרש להכיר כל כנסיה או מסגד במסלול הטיול, או כל שביל ועיקול דרך, כך גם בטיול סוסים - אין המדריך נדרש להיות פרש מיומן, בהתמודדותו עם מעבר בג'ונגל - אין הוא חייב להיות בוטנאי של אזורים טרופיים, ובטיולי ראפטינג - אינו נדרש להיות בוגר חיל הים.
מלווה/מדריך הטיול, על פי חוקי התיירות של מרבית המדינות שהן יעדי תיירות ההרפתקאות, אינו אלא אחד מן התיירים המטיילים, ואין הוא רשאי לפעול כמדריך, על פי המקובל והנדרש ממדריך בישראל.
האחריות להובלת הטיולים בארצות היעד הללו היא על הצוות המקומי או המדריך מקומי, שהם בעלי נסיון והרשאה רשמית וממוסדת. יתרה מכן – על המלווה/המדריך הישראלי חלה החובה להישמע להנחיות הצוות המקומי, ולמלא אחר סעיפי החוקים והתקנות המקומיים, כפי שאלה מובאים לידיעתו על ידי הצוות המקומי.
יש להדגיש, כי גם אם מלווה טיול מכיר יעד מסויים או פעילות אתגרית מסויימת, משום שביקר או ביצע אותם בעבר, הוא לעולם אינו יכול להכירם ברמה שמכיר אותם המדריך המקומי. מזג האויר – הן בהווה והן בעבר הלא רחוק - יכול להביא לשינויים משמעותיים, תנאי גלישה עשויים להשתנות באורח קיצוני, עונות השנה משפיעות, חלים שינויים כתוצאה מפעילות אנושית, וכיו"ב.
כך למשל הליכה בקניון בתחום שמורת טבע עשויה להיות שונה לחלוטין לפני שיטפון ואחריו, פקחי שמורת טבע וגנים לאומיים עשויים לסגור שביל מסויים ולהפנות מטיילים לשביל אחר, וכיו"ב. זהו תחום אחריותו של המדריך המקומי.
בתחומי רוב שמורות הטבע או הגנים הלאומיים, שבהם התיירות מוסדרת ומאורגנת, אסור לקבוצה כלשהי, לטייל במסלולים בלתי שגרתיים ללא ליווי של מדריך או פקח של השמורה או הגן הלאומי, או ללא מדריך מקומי, המורשה על ידי הרשויות המתאימות.
בכל מקרה, מצופה ממלווה/מדריך של טיול, להתעדכן אצל הצוות המקומי, הרשויות המוסמכות והמדריך המקומי בדבר תנאי היעד.

ספי בן יוסף | טיולים מאורגנים בעולם
לטייל במקסיקו וביוקטן-בחגיגות הצלב הקדוש, מסע עומק אל תרבות וטבע
loading
הרשמתך לטיול בוצעה בהצלחה.
ניצור עמך קשר בהקדם.
פרטיך כבר קיימים במערכת.
יש להכנס דרך "כניסה ללקוחות קימיים" או לפתוח חשבון חדש.
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר.
פרטי הנוסעים ע"פ הדרכון
יש למלא פרטי הנוסעים כפי שהם מופיעים בדרכון באותיות לועזיות גדולות.
הדרכון חייב להיות בתוקף לפחות 6 חודשים מתאריך יציאת הטיול חברת "דאבל קיי אחזקות בע"מ" אינה אחראית על שיבוש בהנפקת כרטיסי טיסה ושירותים נוספים בגין מילוי לא נכון/לא מלא של הטופס.
נוסע 1
מלא פרטים
מספר דרכון
תאריך הוצאה
בתוקף עד
נייד
דואר אלקטרוני
בחר סוג חדר
בחר אוכל בטיסות/טיול:
טס עם הקבוצה בטיסה בינלאומית:
טס עם הקבוצה בטיסות פנימיות:
אני חבר במועדוני התעופה הבאים:
הוסף עוד חברת תעופה
נוסע 2
מלא פרטים
תואר
שם משפחה באנגלית
שם פרטי באנגלית
תאריך לידה
מספר דרכון
תאריך הוצאה
בתוקף עד
נייד
דואר אלקטרוני
בחר אוכל בטיסות/טיול:
טס עם הקבוצה בטיסה בינלאומית:
טס עם הקבוצה בטיסות פנימיות:
אני חבר במועדוני התעופה הבאים:
הוסף עוד חברת תעופה
פרטי המזמין *נא למלא בעברית
רחוב
מספר
ישוב/עיר
מיקוד
טלפון בבית
איש קשר למקרה חירום
טלפון איש קשר
הערות:
* שליחת טופס ההרשמה מהווה אישור להסכמתי לכל האמור במסמך התנאים הכלליים של חברת דאבל קיי אחזקות בע"מ
הנני מאשר/ת קבלת מידע, דיוור ומבצעים
תמונה-נוף

לקבלת דיוור אלקטרוני

תודה רבה על הרשמתך
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר