טיולים שיצאו לדרך חו״ל

אל מעבר לגבול החלומות

דובים, לוטרות ים, לווייתנים והרי געש באיים הקורילים – קצת אחרי סוף העולם -

בהדרכת: ספי בן יוסף

על מפת המסעות יוצאי הדופן שלנו, העלינו עכשיו את האיים הקורילים. אכן, אפשרי שמעט מאד שמעו על המקום, אבל כמו במסעות הקודמים, מי שמע על חצי האי טאימיר או על חצי האי יאמאל, שבהם ערכנו את "טיולי הקצה" שלנו ?
אז ככה; האיים הקורילים הם פסגות שקועות במים הקפואים של ים אוחוצק. רובן וולקניות וחלקן אפילו
... קרא עודפעילות.
שרשרת האיים האלה נמתחת כקשת מהקצה הדרומי של קמצ'טקה אל הקצה הצפוני של הוקאידו - הצפוני באיי יפן.
בגלל הזרם הקורילי (אויישיו) הקר, שחודר מהאוקיאנוס הארקטי אל צפון האוקיאנוס השקט דרך מצרי ברינג, האקלים בקורילים הוא ארקטי בעקרו וסגרירי רוב ימות השנה. הצמחיה היא טונדרה ובעלי החיים בהתאם: שועלים, הרמינים, מכרסמים, דובים, עופות קרקע ודורסים. המים סביב האיים האלה עשירים כל כך בדגה – ולא מדובר רק במליוני דגי הסלמון שעולים בנחלים ובנהרות כדי להטיל – וסביבה נעים לפיכך ללא הרף, ציידיהם הבלתי נלאים; לוטרות ים, אריות ים, כלבי ים, דולפינים ומינים שונים של לווייתנים.
המסע אל האיים הקורילים אפשרי אך ורק בשייט ואנו בחרנו אפוא ספינה קטנה המותאמת לקלוט 8 הרפתקנים בלבד (נוסף לאנשי הצוות כמובן....).
כיוון שהספינה מפליגה אל האיים מנמל המוצא שלה בקמצ'טקה האגדית, "סיפחנו" למסע אל הקורילים גם טיול נדיר ומיוחד בקמצ'טקה – מסע לאורך הנהר אוזרנאיה, כדי להגיע עמו אל אגם קורילסק. שם, בנוף מופלא של אגם, יערות ומסגרת של הרי געש מושלגים, יעמדו עשרות דובים חומים קמצ'טקים (קרוביהם של דובי הגריזלי) ויערכו 'אורגיה' של ציד וזלילה עם מאות אלפי דגי סלמון, עוורים מתשוקה וממאמץ להטיל את ביציהם באגם ובפלגים היורדים אליו, אחרי מסעם במעלה הזרם, מן האוקיאנוס עד לכאן.
התמונות להמחשה בלבד צילום וידאו - מרק שטרנהיים קרא פחות

תמונות
וידאו
תמונה-נוף

לקבלת דיוור אלקטרוני

תודה רבה על הרשמתך
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר