בקצות העולם

דובי הקוטב לא מתים, רק הקרחונים .... – מסע בשולי כיפת הקרח הצפונית (איסלנד ושפיצברגן), מפגשים עם הטבע הארקטי – קרחונים צבעוניים, שדות קרח צפים, מעיינות .תרמו-מינראלים, דובי קוטב, לוויתנים, ניבתנים, איילי צפון, המוני צפרים
לחיות מתחת למינוס 40 מעלות -מסע חרפי בין גושי קרח צפים, קרחונים ושלגים, הרי געש ונקודות לוהטות אל בקתות חמות עם אנשים חמים עוד יותר. אל דייגים, ציידים, איכרים ומסיעי מזחלות. אל טקסי החורף המרתקים של מונגוליה, קמצ'טקה, חצי האי ימאל וסיביר, אל עולם החי במים הקופואים וביבשה המכוסה בשלג. מסע שהוא חוויה קיומית ואנושית, שמלמדת כי בקור לא צריך ל"שרוד", אלא פשוט לחיות.
 
להט וכפור סובבי עולם  - המדבר הוא מושג, שמקפל בתוכו את כל ערכי הקצה של הקיום ומשפיע גם על החשיבה האנושית ותרבותה. יש מדבריות של חום ולהט, מדבריות של וולקניזם סוער, מדבריות של חולות ונוי מדבר, של קרח וצייה קפואה, יש מדבריות על סף הסטריליות ויש כאלה שהתרבות האנושית מגיעה בה לביטוי נעלה של התבודדות, התמזגות עם הטבע תוך התבוננות והבנה. מתוך עשרות דוגמאות על פני הפלנטה, נבחרו כאן ארבעה, כדי לייצג את מפגש הסביבה הקיצונית עם צמחים, חיות ובני אדם.

 

תמונה-נוף

לקבלת דיוור אלקטרוני

תודה רבה על הרשמתך
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר