בקצות העולם

דובי הקוטב לא מתים, רק הקרחונים .... – מסע בשולי כיפת הקרח הצפונית (איסלנד ושפיצברגן), מפגשים עם הטבע הארקטי – קרחונים צבעוניים, שדות קרח צפים, מעיינות .תרמו-מינראלים, דובי קוטב, לוויתנים, ניבתנים, איילי צפון, המוני צפרים

לחיות מתחת למינוס 40 מעלות -מסע חרפי בין גושי קרח צפים, קרחונים ושלגים, הרי געש ונקודות לוהטות אל בקתות חמות עם אנשים חמים עוד יותר. אל דייגים, ציידים, איכרים ומסיעי מזחלות. אל טקסי החורף המרתקים של מונגוליה, קמצ'טקה, וסיביר, אל עולם החי במים הקופואים וביבשה המכוסה בשלג. מסע שהוא חוויה קיומית ואנושית, שמלמדת כי בקור לא צריך ל"שרוד", אלא פשוט לחיות.
 
להט וכפור סובבי עולם  - המדבר הוא מושג, שמקפל בתוכו את כל ערכי הקצה של הקיום ומשפיע גם על החשיבה האנושית ותרבותה. יש מדבריות של חום ולהט, מדבריות של וולקניזם סוער, מדבריות של חולות ונוי מדבר, של קרח וצייה קפואה, יש מדבריות על סף הסטריליות ויש כאלה שהתרבות האנושית מגיעה בה לביטוי נעלה של התבודדות, התמזגות עם הטבע תוך התבוננות והבנה. מתוך עשרות דוגמאות על פני הפלנטה, נבחרו כאן ארבעה, כדי לייצג את מפגש הסביבה הקיצונית עם צמחים, חיות ובני אדם.

מעבר לשערי הקרח - אלף קילומטרים מצפון לחוג הארקטי - מסעות בחצי האי יאמאל מצפון להרי אורל ולחצי האי טאימיר שבצפון סיביר, המוקף באוקיאנוס הארקטי. 
הנופים הפרועים והשוממים בעולם, הנקודה היבשתית הצפונית בתבל, נדידת איילי הבר, מפגש עם רועי איילים נוודים דרי אהלים, כבש הרעמה המפלצתי, דובים ארקטים טורפים ניבתני ענק ושבט של מחפשי (ומוצאי....) ממותות קפואות.

בין נוודי איילים לממותות קפואות. סיביר זה לא מה שחשבתם 
מסעות אל לשונות היבשה מצפון להרי אורל ובקצה הצפוני של סיביר, שהוא גם הנקודה היבשתית הצפונית ביותר על פני כדור הארץ; כמו גם אל החורפים של אגם בייקל והרי סאיאן וברגוזין. 
הנופים כאן - מהפרועים ומהשוממים בעולם; שטחים ביצתיים ענקיים שגדלם כגודל אירופה כולה, קרועים בנהרות ענק. "נציץ" אל עונת הנדידה של איילי הבר דרומה; ניפגש עם שבטים של רועי איילים - נוודים דרי אהלים, עם עולם החי העשיר של סיביר, כולל עם כבש הרעמה המפלצתי, דובים ארקטים שטורפים ניבתני ענק וגם לוייתנים. נבקר אצל שבט של מחפשי (ומוצאי....) ממותות הטמונות באדמה הקפואה לנצח.

 

תמונה-נוף

לקבלת דיוור אלקטרוני

תודה רבה על הרשמתך
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר