ספי בן יוסף איש ידיעת הארץ והעולם הגדול, טייל, עיתונאי וצלם, יצר סגנון כתיבה והגשה מיוחד ומקורי, המצטיין בעושר ובברק. בעל טורים ומדורי טיולים פופולריים ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונות הכתובה.

תכניתו המיתולוגית בטלויזיה הישראלית "שביל באמצע שביל בצד" מהווה עד היום ציון דרך ומראה מקום לתכניות טלויזיה העוסקות בידיעת הארץ. גם כתבותיו השבועיות, ב "כל העיר" של עיתון "הארץ" ובמוסף "מסלול" של "ידיעות אחרונות", הביאו אל הקורא את פינותיה של הארץ בחן, בהומור וסאטירה.
ספי בן יוסף ניהל וריכז במשך שנים רבות את מגמת מורי הדרך בבית הספר לתיירות (במשרד התיירות) והעמיד דורות של מורי דרך בעלי רמה ואיכות מקצועית גבוהים.

בין ספריו: "ארץ קטנה גדולה", "ארץ ארבע רוחות", "מהכי קדוש להכי נמוך וגם הכי מלוח", "שביל העז המטורפת", "כמו אהובה רחוקה", "ארץ יפה", "עצים, אלים ולטאות", "סין - גן הדרקון" ו"גן הצבעים" (ספר ילדים).

ערך במשך עשר שנים את הבטאון ה״מיתולוגי״ של החברה להגנת הטבע - ׳טבע וארץ׳. כמו כן, ערך את "מדריך ישראל החדש" (15 כרכים), בהוצאת משרד הבטחון ו"כתר" וספרים נוספים.

טיוליו בארץ מיוחדים לא רק בהיכרותו המעמיקה ורבת השנים את הארץ ושביליה, אלא גם בכך, שהטיולים בארץ מיועדים למיטיבי לכת ולחובבי הליכה. ביום הטיול מוצגים המקומות והאתרים דרך עיניו של ספי ובאופן שאף פעם אינו משאיר את המטייל שווה נפש, כפי שגם פינתו בכל יום שישי, מזה עשרות שנים, בתכניתו של מולי שפירא - "בילוי נעים", מציגה את פינות החמד בארץ בחיוך ובקריצה......

הטיולים עם ספי ברחבי העולם, מיועדים למעגל מטיילים מצומצם, שנבחר בקפידה על ידיו. שלא כמו בטיולים בארץ, הטיולים בעולם הגדול אינם מיועדים בהכרח למיטיבי לכת ולחובבי הליכה, אלא אם צויין כך במפורש בתכניות הטיולים ובתיאורם.

במסעותיו "עם חברים" מגיעים (גם בארצות מוכרות לכאורה) למקומות נידחים ויוצאי דופן. החוויה שעליה הדגש בטיולים היא – מימוש החלום האישי והאתגר, במפגש עם הזר והמרוחק בסביבתו המקורית והטבעית.

הרצאותיו - המתבססות על הכרותו הבלתי אמצעית את המקומות ואת האירועים המתוארים בהן - עוסקות בקשר בין האדם לטבע, בפולחנים, באמונות ובמסורות; במקומן של חברות אנושיות בתהליכים האקו-היסטוריים במקומות שונים בעולם ועוד.

ההרצאות מביאות גם סיפורי הרפתקאות ומסעות יוצאי דופן שחווה המספר, כמו מפגש עם אוכלי אדם באיריאן ג'איה, טקסים שמאניים במונגוליה - בגבול סיביר, מפגש עם גורילות בקונגו, מסע בין דובי קוטב, ערים קדומות קבורות בג'ונגלים האסיאתים, טקסי בריאה אינדיאניים, כיצד "לעבור" את סיביר במינוס 45 ועוד.

.
 
 

תמונה-נוף

לקבלת דיוור אלקטרוני

תודה רבה על הרשמתך
המערכת אינה יכולה לקבל את הרשמתך, נסה במועד מאוחר יותר